Nezávazná poptávka
Krušné Hory s výletem parním vláčkem, Česká republika, 8.7.2018, Polopenze

Krušné Hory s výletem parním vláčkem starstarstar

Krušné Hory s výletem parním vláčkem
FM
Termín:
8.7. – 13.7.2018
Změnit termín
Délka:6 dní / nocí
Doprava:autobus (-)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:128519790
5 631 Kč (-6 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Poznávací autobusový zájezd po Krušných horách a jejich krásném okolí. Výlety z české i německé strany.
Ubytování
Hotel Zelený Dům v Božím Daru - svou nadmořskou výškou 1028 metrů je nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě.
Poloha
BOŽÍ DAR - SEIFFEN - KLÍNOVEC - FICHTELBERG - BEČOV NAD TEPLOU
Stravování
polopenze
Doprava
Nástupní místa: Kolín - Praha.
Program
1. den
odjezd z Prahy (Kolína) v ranních hodinách. KARLOVY VARY - největší české lázně. Procházka v lázeňském centru města, možnost prohlídky podzemí Vřídla a návštěvy Jeleního skoku, nejstarší lázeňské vyhlídky s kamzíkem. Ubytování v Božím Daru.

2. den
BOŽÍ DAR - nejvýše položené město ve střední Evropě, centrum letní i zimní turistiky. Je zde vlastivědné muzeum se sbírkou všech razítek, která byla použita na tzv. Ježíškově poště. Turistika v malebné krušnohorské krajině v okolí Božího Daru, různé trasy vhodné pro méně i více zdatné turisty. Božídarské rašeliniště - přírodní rezervace s naučnou stezkou o délce 3,2 km a dvanácti zastávkami s typickou rašeliništní florou. Ježíškova cesta - okruh 5,6 km nebo 12,9 km navazující na naučnou stezku.

3. den
Celodenní výlet na německou stranu Krušných hor. OBERWIESENTHAL - hodinová cesta historickým parním vláčkem krušnohorskou krajinou. ANNABERG-BUCHHOLZ - historické hornické město, SEIFFEN - krušnohorská obec s tradiční výrobou dřevěných hraček a vánoční dekorace, prohlídka hračkářské dílny s možností vyzkoušet si výrobu. Krušnohorský skanzen Seiffen - muzeum folklóru a historie pod širým nebem, muzeum hraček a dekorace.

4. den
HORNÍ BLATNÁ, bývalé královské horní město s kostelem sv. Vavřince a muzeem cínu. Od něj turistická naučná stezka Vlčí jámy (cca 5 km) se sedmi zastávkami až na Blatenský vrch s rozhlednou s působivým výhledem na saskou stranu hor a ke Klínovci. ABERTAMY - bývalé horní město vyhlášené výrobou rukavic, středověký důl Mauritius. Vrch PLEŠIVEC (1.028 m), nový lyžařský areál s osmibokou rozhlednou, ze které je úžasný výhled na hřebeny Krušnohoří.

5. den
KLÍNOVEC (1.244 m) - nejvyšší vrchol Krušných hor a oblíbený turistický cíl s kamennou rozhlednou, FICHTELBERG (1.215 m) - nejvyšší hora Saska s krásným výhledem a atrakcí Zvon míru. Pěšky pohodovou cestou zpět do Božího Daru. Cesta na oba vrcholy i zpět je nenáročná, přesto bude pro klienty k dispozici autobus.

6. den
královský hrad a město LOKET, dnes krásně zrekonstruované. Hrad a zámek BEČOV NAD TEPLOU se vzácným relikviářem sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky. Příjezd v odpoledních až večerních hodinách.
Cena zahrnuje
5x ubytování v hotelu Zelený Dům ***, 5x polopenzi, dopravu autobusem vč. výletů dle programu, služby průvodce
Slevy
časová sleva - 6 % do 28.2., senioři nad 65 let - 5% (slevy nelze sčítat)
Pořadatelem tohoto zájezdu je CESTA Travel Agency, s.r.o. , IČ 26735997.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK