Nezávazná poptávka
Eger - léčivá síra a radon

Lázeňské historické město leží uprostřed známé vinařské oblasti, cca 120 km severovýchodně od Budapešti. První záznamy o zdejších léčivých pramenech se datují do roku 1488. Termální lázně v Egeru byly otevřeny v roce 1932 jako jedny z nejkrásnějších a nejoblíbenějších maďarských lázní. Lázně nabízí dva typy léčivé vody - první pramen o teplotě 28°C obsahuje radon, druhý o teplotě 47°C obsahuje síru. U hotelu se nachází mezi místními velmi oblíbená pitná fontána s léčivým pramenem.

INDIKACE

Léčba onemocnění pohybového ústrojí (klouby, páteř, revmatismus), Bechtěrevovy nemoci, osteoporózy, poúrazová a pooperační rehabilitace, léčba chronických gynekologických onemocnění, onemocnění dýchacího ústrojí, zažívacích potíží a poruch trávení, kož ních chorob (lupénka, ekzém) a chronického pocení.

LÁZEŇSKÝ AREÁL

Lázeňský areál je zasazený v zeleni, v parku o rozloze 5 ha. Léčebné bazény, sportovní zařízení a turecké lázně se nachází v těsném sousedství hotelu Flóra. Areál je vhodný pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Léčebná a zážitková část: venkovní (37°C) a polokrytý bazén s obsahem síry (31°C), 2 vnitřní bazény s obsahem síry (32-37°C), 3 venkovní bazény s obsahem radonu - léčebný (27-29°C), sedací (32-34°C) a velký (22-26°C), velký venkovní plavecký bazén (28°C), vnitřní plavecký bazén, venkovní zážitkový bazén s vodním hradem, skluzavkou a atrakcemi (30°C), dětský bazén (30-32°C) a 3 tobogány.

Turecké lázně: turecký bazén, bublinkový bazén, třpytivý bazén a 3 relaxační a zážitkové bazény, tradiční turecké lázně Hammam a léčebné procedury, sauny a odpočinkové místnosti. Turecké lázně (za poplatek, platí se na místě) jsou přímo pro pojené s lázeňským areálem.

DOPRAVA AUTOBUSEM

Doprava do lázní Eger je zajišťována moderními klimatizovanými autobusy s možností občerstvení. Standardní trasa: ČR - Bratislava - Budapešť (obchvat M0) - Eger. Odjezd autobusu z ČR je ve večerních hodinách, příjezd do Egeru je v ranních hodinách. Odjezd z Egeru je ve večerních hodinách, příjezd do ČR je v časných hodinách. U termínu 6.5. - 11.5. je odjezd v ranních hodinách, příjezd do Egeru v neděli ve večerních hodinách. Odjezd z Egeru je v pátek v dopoledních hodinách, příjezd do ČR je v pátek ve večerních hodinách. Cestou tam je krátký okruh Budapeští.

Nástupní místa: Praha - Kolín - Kutná Hora - Hav líčkův Brod - Jihlava - Brno. Ve vybraných termí nech jsou možné svozy z Hradce Králové a Pardubic za poplatek 250 Kč/os. při min. počtu 4 osob v daném termínu. Po dohodě jsou možná i další místa, více informací žádejte v cestovní kanceláři.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Údolí krásné paní (v ceně zájezdu)

Ochutnávka egerských bílých a červených vín v údolí s cca 200 vinnými sklepy. Možnost nákupu vín.

Hrad, bazilika, minaret (v ceně zájezdu)

Procházka městem se zastávkou u nejznámějších památek v Egeru. Středověký hrad, klasicistní bazilika - 2. největší kostel v Maďarsku, minaret - nejseverněji situovaná památka na tureckou nadvládu v Evropě.

Egerszalók

Půldenní výlet do známých nedalekých lázní, kde obsažená sůl a její usazeniny vytváří stékáním po úbočí kopce ojedinělý bílý terasovitý přírodní útvar, tzv. maďarské Pamukkale.

Výlet vláčkem do pohoří Buk

Celodenní výlet vláčkem do Szilvásváradu - Fatelep, poté úzkokolejkou k potoku Szalajka, procházka k vodopádu, ochutnávka pečených pstruhů.

 

Hotel Flora ***

strava: polopenze

doprava: autobus

délka pobytu: 6 nocí