Nezávazná poptávka
Gyula - léčivá moc síry

Vyhlášené a mezi Maďary jedno z nejuznávanějších lázeňských měst leží na jihovýchodě Maďarska, nedaleko rumunských hranic. Na každém kroku květiny, zahrady, zelené plochy, promenády po idylickém nábřeží - to je Gyula, ideální cíl pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v léčivých termálních lázních. Symbolem města je cihlový gotický hrad z 15. století, jediný existující cihlový hrad ve střední Evropě. Lázně Gyula leží v jihovýchodní části Velké uherské nížiny, na břehu řeky Körös. Alkalická voda o teplotě 72°C s hydrogenuhličitany a s velkým obsahem minerálních solí vyvěrá z hloubky 2 km.

INDIKACE

Léčba onemocnění pohybového ústrojí (klouby, páteř, revmatismus), osteoporózy, poúrazová a pooperační rehabilitace, léčba chronických gynekologických onemocnění, zažívacích potíží a poruch trávení, kožních chorob (lupénka, ekzém).

LÁZEŇSKÝ AREÁL

Hradní lázně se rozkládají na ploše 8,5 ha na místě původního hradního parku. Celý areál byl vyhlášen chráněnou přírodní oblastí a skládá se z léčebné a zážitkové části a saunového světa. V bazénech s termální vodou se doporučuje pobýt max. 20 min., a poté si odpočinout. V areálu je zážitková část s atrakcemi pro rodiny s dětmi oddělena od léčebné části, návštěvníci si tak mohou užívat nerušeného klidu a odpočinku v termálních bazénech.

Léčebná část: kryté a venkovní bazény s termální vodou (35-37°C), bazén s masážními tryskami (31-34°C), bazén s 12 vřídly a 4 hydromasážními hlavicemi (32-35°C), bazény s léčivou vodou pro rehabilitaci a cvičení (28-38°C) a wellness centrum.

Zážitková část: 2 plavecké bazény (krytý 25 m, venkovní 50 m), 2 tobogány, bazén s vlnobitím, bazén s dětskými atrakcemi.

Vodní palác (za poplatek): moderní zážitková část pro rodiny s dětmi (vodní plocha 900 m2 ) - tobogány, vodopády, skluzavky, skákací bazén, masážní lehátka a vodní trysky, brouzdaliště, dětský bazén, hřiště, odpočinková místnost, bar, aj.

Saunový svět (za poplatek): finská sauna, solná panoramatická sauna, parní kabina a 2 infrasauny.

DOPRAVA AUTOBUSEM

Doprava do lázní Gyula je zajišťována moderními klimatizovanými autobusy s možností občerstvení. Standardní trasa: ČR - Bratislava - Budapešť (obchvat M0) - Kecskemét - Gyula. Odjezd autobusu z ČR je v pátek ve večerních hodinách, příjezd do Gyuly v sobotu v ranních hodinách. Odjezd z Gyuly je v sobotu ve večerních hodinách, příjezd do ČR je v neděli v časných ranních hodinách.

Nástupní místa: Praha - Kolín - Kutná Hora - Havlíčkův Brod - Jihlava - Brno. Po dohodě jsou možná i další místa, více informací žádejte v cestovní kanceláři.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Exkurze do muzea výroby masa

Dopolední výlet do výrobny tradičních masných specialit s možností ochutnávky a nákupu.

Okružní jízda Gyulou

Okružní jízda městem „turistickým vláčkem“ (za stávka naproti hradu).

 

Hotel Erkel ***

strava: polopenze

doprava: autobus

délka pobytu: 7 nocí

Hotel Erkel