Nezávazná poptávka
Bad Gastein - lázně a rakouské Alpy

 

V srdci úchvatného NP Vysoké Taury ve spolkové zemi Salcbursko se nachází ve výšce 1.000 m tradiční lázeňské alpské středisko Bad Gastein. Jeho podobu vytvářejí nádherné historické stavby, které harmonicky zapadají do vysokohorského prostředí s impozantními horskými masivy. Bad Gastein je vyhledávaný pro léčebné klima a mimořádně čistý vzduch. Největší lázeňskou atrakcí jsou proslulé gasteinské léčebné štoly a skalní termální lázně Felsentherme.

INDIKACE

Díky mimořádnému klimatu a 17 pramenům obsahujícím ušlechtilý plyn radon se zde úspěšně léčí pacienti trpící nemocemi pohybového ústrojí, horních cest dýchacích a poruchami imunitního systému.

DOPRAVA AUTOBUSEM

Doprava do lázní Bad Gastein je zajišťována moderními klimatizovanými autobusy s možností občerstvení. Standardní trasa: ČR - Salzburg - Bad Gastein. Odjezd autobusu z ČR je v ranních hodinách, příjezd do Bad Gasteinu v odpoledních hodinách. Odjezd z Bad Gasteinu je v dopoledních hodinách, příjezd do ČR je ve večerních hodinách.

Nástupní místa: Kolín - Praha - Benešov - Tábor - České Budějovice. Po dohodě jsou možná i další místa, více informací žádejte v cestovní kanceláři.

GASTEINSKÁ SLEVOVÁ KARTA

Karta nabízí řadu bezplatných nebo cenově zvýhodněných služeb (lázně, lanovky, veřejné dopravní prostředky nebo nabídky různých aktivit).

BALÍČEK VÝLETŮ V CENĚ ZÁJEZDU

1. výlet: výlet pod velikány NP Vysoké Taury do střediska Sportgastein. Odtud pěší výlet k chatě Bockhartseehütte u přehrady Untere Bockhartsee (okruh bez převýšení po pastvinách a salaších v kouzelném údolí Nassfeld). Zdatnější mohou pokračovat až k malebnému jezeru Obere Bockhartsee nebo až do sedla Bockhartscharte (2.226 m). Na začátku nebo na konci dne krátká procházka k mohutnému vodopádu Bärenfall.

2. výlet: výjezd lanovkou z Bad Gasteinu do výšky 1.954 m. Procházka po okruhu Zirbenweg mezi starými limbami. Pro zdatnější výstup na vyhlídkový vrchol Hüttenkogel (2.231 m) nebo cestou Andreasweg na Graukogel (2.492 m). Odtud okouzlující výhledy na údolí Gasteinertal a horské masivy obklopující Bad Gastein.

3. výlet: výjezd lanovkou na Stubnerkogel, kde se nachází jedinečná turistická atrakce - „visutý most“. Pěší výlet panoramatickou cestou Otto Reichert Weg s výhledy na okolní velikány a údolí Gasteinertal. Odpoledne procházka do údolí Kötschachtal. Úchvatné pohledy na velikány Ankogel Gruppe a ostatní vrcholy, které svírají toto údolí. Cestou výletní chata Himmelwand, proslulá pestrou nabídkou štrůdlů vlastní výroby.

4. výlet: přejezd do městečka Dorfgastein. Výjezd lanovkou na Fulseck. Při dobré viditelnosti výhledy na nejvyšší rakouskou horu, Grossglockner. Krátký výstup na horu Kreuzkogel. Odpoledne návštěva lázeňského městečka Bad Hofgastein. Koupání v lázních Alpentherme nebo pěší výlet v okolí.

Výlety při cestě tam a zpět: cestou tam zastávka u vodopádu Golling (75 m) a cestou zpět náv štěva soutěsky Liechtensteinklamm (příp. jiná).

 

Hotel Elisabethpark ****

strava: polopenze

doprava: autobus

délka pobytu: 5 nocí

Hotel Elisabethpark