Nezávazná poptávka
Terme Snovik - slovinské lázně uprostřed netknuté přírody

Alpské termální centrum Terme Snovik leží uprostřed překrásné přírody 30 km od Lublaně, v srdci Kamnických a Savinjských Alp. Teprve v roce 2008 byl zdejší termální pramen s vodou s vysokým obsahem hořčíku a vápníku oficiálně prohlášen za léčivý.

INDIKACE

Léčba onemocnění pohybového ústrojí (klouby, pátěř, revmatismus), artritidy a poúrazová rehabilitace. Zdejší čistá a průzračná léčivá voda je vhodná i jako pitná kúra.

LÁZEŇSKÝ AREÁL

Lázeňský areál tvoří venkovní bazén (26-28°C), z části plavecký a z části zážitkový se skluzavkami a masážními tryskami, vnitřní bazén (32-36°C) s masážními tryskami, zážitkovými sprchami, masážemi krku, vířivkou a vodním hřibem. Dále je k dispozici finská sauna, turecká parní kabina, ledová sauna, Kneippův chodník, horký bazén, pitná fontána a čajový koutek. Za příplatek lze objednat různé druhy masáží a procedur.

DOPRAVA AUTOBUSEM

Doprava do lázní Snovik je zajišťována moderními klimatizovanými autobusy s možností občerstvení. Standardní trasa: ČR - Graz - Maribor - Snovik. Odjezd autobusu z ČR je v neděli ve večerních hodinách, příjezd do Snoviku je v pondělí v odpoledních hodinách. Odjezd zpět ze Snoviku je v pátek v dopoledních hodinách, příjezd do ČR je v pozdních večerních hodinách.

Nástupní místa: Kolín - Praha - Benešov - Tábor - České Budějovice. Po dohodě jsou možná i další místa, více informací žádejte v cestovní kanceláři.

BALÍČEK VÝLETŮ V CENĚ ZÁJEZDU

1. výlet: prohlídka města Lublaň - půvabná metropole Slovinska s centrem, nad kterým se vypíná Ljubljanski grad.

2. výlet: výlet do městečka Kamnik a Kamnických Alp. Kamnik - městečko na úpatí Kamnických a Savinjských Alp, které leželo na důležité obchodní cestě mezi Terstem a Korutany. Návštěva údolí Kamniška Bystrica pod vápencovými štíty Kamnických Alp. Procházka podél modrých vod řeky Kamniška Bystrica.

3. výlet: návštěva Logarské doliny, která je nazývána perlou Savinjských Alp a je jednou z nejkrásnějších alpských dolin. Nad údolím se tyčí vysoké příkré a rozeklané vrcholy. Procházka k vodopádu Rinka. Odpoledne prohlídka města Celje, které se může pochlubit středověkým jádrem. Nad městem na vysoké skále se tyčí zřícenina mohutného hradu.

Výlety při cestě tam a zpět:

Cestou do Snoviku návštěva Julských Alp. Soutěska Vintgar - romantická procházka podél divokých vod řeky Vintgar. Návštěva městečka Bled, které se rozprostírá kolem malebného Bledského jezera.

Při zpáteční cestě zastávka v rakouském městě Graz. Město Graz, metropole Štýrska, bylo jedno z hlavních center vlády Habsburků. Půvabné historické jádro Altstadt je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO a nyní je přeměněno v malebnou pěší zónu.

 

ECO Spa Snovik ****

strava: polopenze

doprava: autobus

délka pobytu: 4 noci

ECO Spa Snovik