Nezávazná poptávka
Lendava - léčba parafínem

Lendava leží v centru vinařské oblasti nedaleko maďarských hranic. Unikátní termální pramen o teplotě 62°C s obsahem vysokého procenta parafínu byl objeven v roce 1965. V té době místní obyvatelé zjistili, že koupele v horké vodě léčí jejich zdravotní problémy. Okolí je protkáno turistickými a cyklistickými trasami a vinařskými stezkami.

INDIKACE

Léčba onemocnění pohybového ústrojí (klouby, páteř, revmatismus), poúrazová a pooperační rehabilitace, léčba kožních onemocnění, zlepšení celkové kondice kůže a zkrášlující kúra.

LÁZEŇSKÝ AREÁL

Moderní lázeňský areál s vodní plochou 1.800 m2 se nachází přímo v hotelovém areálu. Za příplatek je možné si objednat řadu léčebných procedur, masáží, zábalů či fyzioterapii.

Lázeňský areál: 3 venkovní termální bazény (30-38°C), vnitřní termální bazén (32-34°C), vnitřní zážitkový bazén (30-32°C), jacuzzi (36-38°C), venkovní plavecký bazén (50 m) s tobogány (26- 28°C), 2 venkovní dětské bazény se skluzavkou (30- 32°C), sauna a parní kabina. V pátek a v sobotu možnost nočního koupání.

DOPRAVA AUTOBUSEM

Doprava do lázní Lendava je zajišťována moderními klimatizovanými autobusy s možností občerstvení. Standardní trasa: ČR - Bratislava - Mosonmagyaróvár - Szombathely - Körmend - Lendava. Odjezd autobusu z ČR je v neděli v nočních hodinách, příjezd do Lendavy je v pondělí v ranních hodinách. Odjezd z Lendavy je v neděli v dopoledních hodinách, příjezd do ČR je ve večerních hodinách.

Nástupní místa: Praha - Kolín - Kutná Hora - Havlíčkův Brod - Jihlava - Brno. Ve vybraném termínu je možný svoz z Hradce Králové a Pardubic za poplatek 250 Kč/os. při min. počtu 4 osob v daném termínu. Po dohodě jsou možná i další místa, více informací žádejte v CK.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Pěší výlet na rozhlednu

Výlet k rozhledně Vinarium Lendava (53,5 m) s překrásným výhledem do dalekého okolí. V přízemí rozhledny možnost ochutnávky místního vína.

Pěší výlet městem

Procházka městem se zastávkou u nejznámějších památek. Lendavský hrad, synagoga, kostel Nejsvětější Trojice, divadelní a koncertní hala, aj.

Ochutnávka vína

Ochutnávka domácích slovinských vín v nedalekém sklípku, drobné občerstvení.

Bukovniško jezero

Krásná příroda s přehlídkou rostlin a zvířat, léčivé energické body.

NP Goričko

NP mezi Rakouskem a Maďarskem s pozůstatky prehistorického období, římské říše, Germánů i turecké nadvlády. Největší barokní hrad Slovinska.

Murská Sobota

Hlavní město celé oblasti Prekmurje, na břehu řeky Mury, nejznámější regionální muzeum Slovinska, jeden z nejlépe dochovaných zámeckých parků ve Slovinsku.

 

Hotel Lipa ***

strava: polopenze

doprava: autobus

délka pobytu:6 nocí

Hotel Lipa