Nezávazná poptávka
Pokyny, doprava, cestovní doklady

Vážení zákazníci,

děkujeme za váš zájem o zájezd z nabídky naší cestovní kanceláře.

Věnujte prosím pozornost důležitým informacím před odjezdem na Vaši dovolenou:

 

Pokyny k odjezdu

Pokyny k zájezdům zasíláme zpravidla týden před odjezdem na Vámi uvedenou poštovní nebo emailovou adresu.

Pokyny zasíláme vždy jen na adresu objednavatele zájezdu, pokud jste neuvedli požadavek na zaslání na více adres.

 

Doprava autobusem

Doprava je obvykle zajištěna moderními klimatizovanými autobusy, vybavenými lednicí a kávovarem. Během cesty lze zakoupit drobné občerstvení - káva, čaj, pivo, limo. Žádáme Vás o rozumné omezení Vašich zavazadel (doporučujeme kufr, cestovní tašku).

 

Cestovní doklady

Při cestě do států EU budete potřebovat cestovní pas nebo občanský průkaz (Shengenský prostor) se strojově čitelnými údaji. Děti musí mít svůj vlastní pas nebo občanský průkaz.

Při cestách do zemí mimo EU lze cestovat pouze s platným pasem. Děti musí mít svůj vlastní cestovní pas.

POZOR! Před cestou je každý cestující povinen prověřit si podmínky vstupu do země, do které cestuje, a dále do zemí, na jejichž úzamí v rámci dopravy vstoupí (průjezd zeměmi u autobusové dopravy, přestupy u letecké dopravy)!

 

Více info: 

 

Upozorňujeme, že u některých zemí, např. Egypt, imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují povinnost mít cestovní pas platný ještě min. 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené.

Rychlopasy: cestovní pasy vydávané ve zkrácené lhůtě 15 dnů a s dobou platnosti 6 měsíců.

 

 

 

TIP:

Před vycestováním doporučujeme registraci v projektu Ministerstva zahraničních věcí ČR DROZD (Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí). Registrace je zdarma a umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí. Informace poskytuje cestovatel vyplněním jednoduchého formuláře. Systém umožňuje rozesílání hromadných e-mailů a SMS všem zaregistrovaným osobám, které se v daném cizím státě nacházejí, a tím jim poskytovat důležité informace nebo je včas varovat před hrozícím nebezpečím.

 

Více info: