Nezávazná poptávka
Pokyny, platby, důležité informace

Vážení zákazníci,

děkujeme za váš zájem o zájezd z nabídky naší cestovní kanceláře.

Věnujte prosím pozornost důležitým informacím před odjezdem na Vaši dovolenou:

 

1/ Pokyny

Pokyny k zájezdům zasíláme zpravidla týden před odjezdem na Vámi uvedenou poštovní nebo emailovou adresu.

Pokyny zasíláme vždy jen na adresu objednavatele zájezdu, pokud jste neuvedli požadavek na zaslání na více adres.

 

2/ Platby

Platbu můžete provést bankovním převodem na účet č.: 2100208545/2010 vedený u Fio banky. Platební podmínky (splatnost zálohy a doplatku) jsou uvedeny na cestovní smlouvě. Jako variabilní symbol použijte číslo objednávky.

Dále můžete zájezd hradit v hotovosti v naší cestovní kanceláři Legerova 432, Kolín. V kanceláři jsme Vám k dispozici Po - Pá od 9:00 do 17:00.

 

U většiny zájezdů je vyžadována záloha ve výši 50% celkové ceny zájezdu, splatná při podpisu smlouvy o zájezdu (do vypršení rezervace). Doplatek zájezdu je splatný 30 dnů před odjezdem.

 

Při zakoupení zájezdu (využití nabídky Last Moment) s odjezdem / odletem do 30 dnů je vyžadována úhrada 100% celkové ceny při podpisu smlouvy o zájezdu.

 

3/ Doprava autobusem

Doprava je obvykle zajištěna moderními klimatizovanými autobusy, vybavenými lednicí a kávovarem. Během cesty lze zakoupit drobné občerstvení - káva, čaj, pivo, limo. Žádáme Vás o rozumné omezení Vašich zavazadel (doporučujeme kufr, cestovní tašku).

 

4/ Cestovní pojištění

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Před odjezdem všem cestujícím doporučujeme uzavřít minimálně cestovní zdravotní a úrazové pojištění. Zcela nezbytné je sjednání pojištění úhrady léčebných výloh pro pobyt v zahraničí. Bez pojištění nedoporučujeme cestovat do zahraničí. Prosíme, nepodceňujte i krátkodobý výjezd do zahraničí z hlediska případných rizik. Náklady spojené s onemocněním, úrazem a léčením v cizině mohou způsobit značné potíže, zejména finanční.

Naše CK nabízí pojištění léčebných výloh od ČSOB pojišťovny: 17 Kč / os. / den

 

Při koupi Vašeho zájezdu doporučujeme sjednat komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu. Pojištění storna zájezdu Vás chrání i pro případ, že jste nuceni pobyt zrušit ze zdravotních důvodů. Cestovní pojišťovna vám na základě lékařské zprávy, kterou pečlivě posoudí, vrátí obvykle 80% stornopoplatků. Upozorňujeme, že u každého komplexního pojištění je Vaše spoluúčast na stornopoplatcích 20% (min. 500 Kč / os.).

Pozn.: Pojištění storna zájezdu lze sjednat pouze při sepsání smlouvy o zájezdu! Později zakoupené pojištění na storno nebude v případě pojistné události ze strany pojišťovny akceptováno. Pojišťovna se tak chrání proti případným pojistným podvodům.

Naše CK nabízí komplexní cestovní pojištění od ČSOB pojišťovny: 30 Kč / os. / den

 

POZOR: Ze zákonného zdravotního pojištění český občan:

  • má nárok na náhradu nezbytné lékařské péče poskytnuté pouze ve státních zařízeních!

  • nemá nárok na náhradu nákladů na převoz do ČR (při nemoci, úrazu, či úmrtí)!

  • nemá nárok na jakoukoliv asistenční službu

  • hradí stejnou spoluúčast jako místní pojištěnci (za léky, zákroky, pobyt v nemocnici, apod.)

  • vynaložená spoluúčast na škodě ve většině případů vysoko přesáhne částku, kterou by klient zaplatil při uzavření pojistné smlouvy

 

Klienti, kteří si společně se zájezdem zakoupili cestovní pojištění, obdrží po nástupu do autobusu formulář „Potvrzení o cestovním pojištění“ včetně kartičky s kontakty na asistenční službu. V případě letecké přepravy Vám podklady k sjednanému pojištění předáme společně s pokyny na cestu. Do zemí EU je nutné s sebou vozit také modrou kartu zdravotní pojišťovny v ČR (evropský průkaz zdravotního pojištění), která je vždy vyžadována v případě lékařského ošetření.

 

5/ Cestovní doklady

Při cestě do států EU budete potřebovat cestovní pas nebo občanský průkaz (Shengenský prostor) se strojově čitelnými údaji. Děti musí mít svůj vlastní pas nebo občanský průkaz.

Při cestách do zemí mimo EU lze cestovat pouze s platným pasem. Děti musí mít svůj vlastní cestovní pas.

POZOR! Před cestou je každý cestující povinen prověřit si podmínky vstupu do země, do které cestuje, a dále do zemí, na jejichž úzamí v rámci dopravy vstoupí (průjezd zeměmi u autobusové dopravy, přestupy u letecké dopravy)!

 

Více info: 

 

Upozorňujeme, že u některých zemí, např. Egypt, imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují povinnost mít cestovní pas platný ještě min. 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené.

Rychlopasy: cestovní pasy vydávané ve zkrácené lhůtě 15 dnů a s dobou platnosti 6 měsíců.

 

 

 

TIP:

Před vycestováním doporučujeme registraci v projektu Ministerstva zahraničních věcí ČR DROZD (Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí). Registrace je zdarma a umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí. Informace poskytuje cestovatel vyplněním jednoduchého formuláře. Systém umožňuje rozesílání hromadných e-mailů a SMS všem zaregistrovaným osobám, které se v daném cizím státě nacházejí, a tím jim poskytovat důležité informace nebo je včas varovat před hrozícím nebezpečím.

 

Více info: