Nezávazná poptávka
Krušné hory s výletem parním vláčkem

 

Program zájezdu:

1. den: odjezd z Prahy (Kolína) v ranních hodinách. KARLOVY VARY - největší české lázně. Procházka v lázeňském centru města, možnost prohlídky podzemí Vřídla a návštěvy Jeleního skoku, nejstarší lázeňské vyhlídky s kamzíkem. Ubytování v Božím Daru.

2. den: BOŽÍ DAR - nejvýše položené město ve střední Evropě, centrum letní i zimní turistiky. Je zde vlastivědné muzeum se sbírkou všech razítek, která byla použita na tzv. Ježíškově poště. Turistika v malebné krušnohorské krajině v okolí Božího Daru, různé trasy vhodné pro méně i více zdatné turisty. Božídarské rašeliniště - přírodní rezervace s naučnou stezkou o délce 3,2 km a dvanácti zastávkami s typickou rašeliništní florou. Ježíškova cesta - okruh 5,6 km nebo 12,9 km navazující na naučnou stezku.

3. den:celodenní výlet na německou stranu Krušných hor. OBERWIESENTHAL - hodinová cesta historickým parním vláčkem krušnohorskou krajinou. ANNABERG-BUCHHOLZ - historické hornické město, SEIFFEN - krušnohorská obec s tradiční výrobou dřevěných hraček a vánoční dekorace, prohlídka hračkářské dílny s možností vyzkoušet si výrobu. Krušnohorský skanzen Seiffen - muzeum folklóru a historie pod širým nebem, muzeum hraček a dekorace.

4. den: HORNÍ BLATNÁ, bývalé královské horní město s kostelem sv. Vavřince a muzeem cínu. Od něj turistická naučná stezka Vlčí jámy (cca 5 km) se sedmi zastávkami až na Blatenský vrch s rozhlednou s působivým výhledem na saskou stranu hor a ke Klínovci. ABERTAMY - bývalé horní město vyhlášené výrobou rukavic, středověký důl Mauritius. Vrch PLEŠIVEC (1.028 m), nový lyžařský areál s osmibokou rozhlednou, ze které je úžasný výhled na hřebeny Krušnohoří.

5. den: KLÍNOVEC (1.244 m) - nejvyšší vrchol Krušných hor a oblíbený turistický cíl s kamennou rozhlednou, FICHTELBERG (1.215 m) - nejvyšší hora Saska s krásným výhledem a atrakcí Zvon míru. Pěšky pohodovou cestou zpět do Božího Daru. Cesta na oba vrcholy i zpět je nenáročná, přesto bude pro klienty k dispozici autobus.

6. den: královský hrad a město LOKET, dnes krásně zrekonstruované. Hrad a zámek BEČOV NAD TEPLOU se vzácným relikviářem sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou České republiky. Příjezd v odpoledních až večerních hodinách.

 

Krušné hory - Hotel ***

strava: polopenze

doprava: autobus

délka pobytu: 5 nocí

Krušné hory