Kehidakustány

Lázeňský komplex Kehidakustány se nachází cca 13 km od Hévízu a 25 km od jezera Balaton v údolí řeky Zala. Vesnička, která je schovaná uprostřed zalesněné pahorkatiny, se zviditelnila po objevení pramenu termální vody v roce 2003. Termální minerální voda vyvěrá z pramene o teplotě 49°C a je bohatá na hořčík a vápník. Okouzlující okolní krajina a klidné prostředí venkova je ideálním místem k fyzickému i duševnímu odpočinku.

Indikace

Léčba onemocnění pohybového ústrojí (klouby, páteř, revmatismus), osteoporózy, poúrazová a pooperační rehabilitace, léčba chronických gynekologických onemocnění, poruch trávení a kožních chorob (lupénka, ekzém).

Lázeňský areál

Moderní lázeňský areál rozkládající se v parku o rozloze 3 ha s vodní plochou 2.600 m2 nabízí svým návštěvníkům 3 propojené části - léčebnou, zážitkovou část a saunový svět. Za příplatek je možné si objednat řadu masáží a zábalů. V bazénech s termální vodou se doporučuje pobýt max. 20 min., a poté si odpočinout. Areál je vhodný pro návštěvníky všech věkových kategorií.

- Léčebná část: 2 vnitřní termální bazény s masážními tryskami (34-36°C) a pitná fontána. Do této části nemají přístup děti.

- Zážitková část: venkovní termální bazén s vodními atrakcemi (30-34°C), venkovní termální bazén (34-36°C), venkovní termální sedací bazén zakrytý (34-36°C), bazén s vlnobitím (24°C), 2 plavecké bazény (22-32°C), obří skluzavky a dětský bazén (26-30°C). Vnitřní zážitkový bazén s masážními tryskami a lehátky (28-30°C), whirlpool (28-30°C), divoká řeka, 94 m dlouhý tobogán, dětský bazén se skluzavkou (30-32°C).

- Saunový svět: finská sauna, infrasauna, aromasauna, parní kabina, whirlpool s termální vodou, Kneippův chodník.

Sportovní vyžití nabízí fitness, aqua aerobic, stolní tenis a půjčovna kol.

Doprava autobusem

Doprava do lázní Kehidakustány je zajišťována klimatizovanými autobusy s možností občerstvení.

Standardní trasa: ČR - Bratislava - Csorna - Sárvár - Kehidakustány. Odjezd autobusu je v časných ranních hodinách, příjezd do Kehidakustány je v odpoledních hodinách. Odjezd z Kehidakustány je v odpoledních hodinách, příjezd do ČR je v pozdních nočních hodinách.

Nástupní místa: Praha - Kolín - Kutná Hora - Havlíčkův Brod - Jihlava (Pávov) - Brno. Ve vybraných termínech je možný odjezd z Hradce Králové a Pardubic (svoz mikrobusem do Kolína bez příplatku). Po dohodě jsou možná i další místa, více informací žádejte v cestovní kanceláři.

Výlety v ceně zájezdu

Hévíz
Dopolední prohlídka centra lázeňského městečka s největším biologicky aktivním termálním jezerem v Evropě, návštěva místní tržnice.

Vinné sklepy Hévíz-Egregy s ochutnávkou
Večerní posezení s živou hudbou ve stylové vinárně mezi vinicemi ve vinařské oblasti Hévíz-Egregy. V ceně je nově ochutnávka 7 druhů místních vín, možnost nákupu vybraných vín.

 

Kehidakustány, Hotel Hertelendy House

****

Hotel se nachází cca 150 m od lázeňského areálu. Hotel nabízí dvoulůžkové pokoje s terasou (přízemí), balkonem (1. patro) a bez balkonu (2. patro). Možnost 1 dětské přistýlky (na vyžádání). Vlastní sociální zařízení, fén, TV, minibar, klimatizace, trezor, telefon, župan na pokoji, WiFi.

Vybavení hotelu

  Stylová společenská místnost s posezením, krbem a TV
  Wellness centrum
  Panoramatický výtah  

Společné vybavení se sousedním hotelem Kehida Termal (cca 150 m)

  Recepce
  Restaurace s maďarskou a mezinárodní kuchyní
  Samoobslužná restaurace
  Bar
  Cukrárna
  Dětský miniklub
  Kosmetický salón
  Kadeřnictví
  Obchůdky
  Bankomat 

Wellness centrum:

  Whirlpool
  Finská sauna
  Parní kabina
  Solárium
  Mini fittness

Stravování

Polopenze - snídaně a večeře formou bohatého bufetu. Strava se podává v restauraci hotelu Kehida Termal **** (cca 150 m).

 

Rezervace

Pro rezervaci zájezdu využijte následující odkaz.