Krušné hory s výletem parním vláčkem

1. den: odjezd z Prahy (Kolína) v ranních hodinách. Karlovy Vary - největší české lázně. Procházka v lázeňském centru města, možnost prohlídky podzemí Vřídla a návštěvy Jeleního skoku, nejstarší lázeňské vyhlídky s kamzíkem.

2. den: Boží Dar - nejvýše položené město ve střední Evropě. Nachází se zde vlastivědné muzeum se sbírkou všech razítek, která byla použita na tzv. Ježíškově poště. Turistika v malebné krušnohorské krajině v okolí Božího Daru, trasy vhodné pro méně i více zdatné turisty. Božídarské rašeliniště - přírodní rezervace s naučnou stezkou (3,2 km) a dvanácti zastávkami s typickou florou. Ježíškova cesta - okruh 5,6 km nebo 12,9 km navazující na naučnou stezku.

3. den: celodenní výlet na německou stranu Krušných hor. Oberwiesenthal - hodinová cesta historickým parním vláčkem krušnohorskou krajinou. Seiffen - krušnohorská obec s tradiční výrobou dřevěných hraček a vánoční dekorace, prohlídka hračkářské dílny s možností vyzkoušet si výrobu. Krušnohorský Seiffen - muzeum folklóru a historie pod širým nebem, muzeum hraček a dekorace.

4. den: Horní Blatná - bývalé královské horní město s kostelem sv. Vavřince a muzeem cínu. Od něj turistická naučná stezka Vlčí jámy (cca 5 km) se sedmi zastávkami až na Blatenský vrch s rozhlednou s výhledem na saskou stranu hor a ke Klínovci. Abertamy - bývalé horní město vyhlášené výrobou rukavic. Vrch Plešivec (1.028 m) s osmibokou rozhlednou, ze které je úžasný výhled na hřebeny Krušnohoří.

5. den: Klínovec (1.244 m) - nejvyšší vrchol Krušných hor a oblíbený turistický cíl s kamennou rozhlednou, Fichtelberg (1.215 m) - nejvyšší hora Saska s krásným výhledem a atrakcí Zvon míru. Pěšky cestou zpět do Božího Daru. Cesta na oba vrcholy i zpět je nenáročná, přesto bude pro klienty k dispozici autobus.

6. den: královský hrad a město Loket. Hrad a zámek Bečov nad Teplou se vzácným relikviářem sv. Maura, který je spolu s korunovačními klenoty nejcennější zlatnickou památkou ČR. Příjezd v odpoledních až večerních hodinách.

Krušné Hory s výletem parním vláčkem

Termíny: připravujeme nabídku na 2023.

Cena zahrnuje: 5x ubytování v hotelu ***, 5x polopenzi, uvítací drink, 1x kávu s domácím koláčem, dopravu autobusem včetně výletů, služby průvodce.

Příplatky: 1-lůžkový pokoj 1.400 Kč, kompletní pojištění včetně storna 198 Kč (rozšířené o COVID-19).

Slevy: senioři nad 65 let - 5%. 

Krušné hory s výletem parním vláčkem

  • 01-karlovy-vary
  • 02-bozi-dar-1
  • 03-fichtelbergbahn
  • 04-loket
  • 05-becov
  • 06-zeleny-dum