Netradiční západní Čechy

1. den: odjezd z Prahy (Kolína) v ranních hodinách. Výlet malebným údolím Prunéřovského potoka po „císařské cestě“ na hrad Hasištejn. Zřícenina gotického hradu na skalnatém ostrohu, v areálu se nachází gotická kaple, zbytky paláce. Mohutná 22 m vysoká věž byla upravena na vyhlídku. Zastávka v městečku Klášterec nad Ohří - procházka centrem městečka a zámeckým parkem.

2. den: výlet do oblasti města Jáchymov, kde se nachází muzeum Královská mincovna, doly. Naučná stezka Jáchymovské peklo (UNESCO) s informacemi o historii dolů, okolní přírodě a ekologii. Klínovec (1.244 m) - nejvyšší vrchol Krušných hor a oblíbený turistický cíl s kamennou rozhlednou. Boží Dar - nejvýše položené město ve střední Evropě, centrum letní i zimní turistiky. Božídarské rašeliniště - přírodní rezervace, naučná stezka (3,2 km) s typickou florou, příp. Ježíškova cesta.

3. den: přejezd do údolí Střely, návštěva cisterciáckého kláštera Plasy s unikátní barokní architekturou J. B. Santiniho. Výlet ke skalním útvarům u obce Žihle - žulový balvan Dědek, Bába, skalní město Viklany. Městečko Rabštejn nad Střelou - barokní zámek, klášter, zřícenina gotického hradu i soubor lidových staveb. Procházka po naučné stezce na vyhlídku Hraběcí kříž s výhledem na dominanty městečka. Příjezd ve večerních hodinách..

Netradiční západní Čechy

Termín: 27.5. - 29.5.

Cena: 3.490 Kč

Cena zahrnuje: 2x ubytování v hotelu ***, 2x polopenzi, uvítací drink, dopravu autobusem včetně výletů, služby průvodce.

Příplatky: 1-lůžkový pokoj 600 Kč, kompletní pojištění včetně storna 99 Kč (rozšířené o COVID-19).

Slevy: stálí klienti - 3% (platí do 31.1.), senioři nad 65 let - 5%. 

Netradiční západní Čechy

  • 01-bozi-dar-1
  • 02-hasistejn
  • 03-klasterec
  • 04-rabstejn
  • 05-viklany
  • 06-zeleny-dum