Trenčianské Teplice

Lázně Trenčianské Teplice s výlety

 Termín zájezdu: 28.06.2026 - 03.07.2026
13.990 / Dospělý

Informace

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: odjezd z Prahy (Kolína) v časných ranních ho­dinách. Přejezd na Slovensko. Cestou zastávka ve SKALCE NAD VÁHOM - poutní místo s krátkou nauč­nou stezkou kolem skalního kláštera. Nejstarší poutní místo na Slovensku, zasazené do vápencových skal nad Váhem. Nachází se zde pozůstatky starého kláš­tera, kaple a křížová cesta s nádhernými výhledy na okolní krajinu. K samotným památkám vede krátká nenáročná stezka. Příjezd do TRENČIANSKÝCH TEP­LIC, ubytování.
2. den: dopoledne BOJNICE - procházka městem a krásně upraveným lázeňským areálem, po­té pro­hlíd­ka jedinečného zámku, který získal svou po­dobu po ro­mantické přestavbě a který patří k nejrozsá­­h­lejším na Slovensku. Odpoledne využití hotelového wellnes centra či koupání v některém z vyhlášených lázeň­ských domů.
3. den: dopoledne TRENČÍN - jedno z nejstarších slo­venských měst na řece Váh, návštěva Trenč­ian­ské­ho hradu, výrazné dominanty středního Pováží. Od­po­ledne využití hotelového wellnes centra či koupání v některém z vyhlášených lázeňských domů.
4. den: celodenní pobyt v TRENČIANSKÝCH TEP­LICÍCH. V Trenčianských Teplicích můžete podniknout příjemné procházky ve velkém parku s jezír­kem nebo na pěších trasách začínajících v blízkosti ho­telu. Můžete také navštívit Turecké lázně, kde si lze zakoupit 20 minutový léčebný pobyt nebo jen absol­vo­vat prohlídku tohoto krásného místa. Využít můž­e­te hotelové wellnes, koupání v léčebných do­mech nebo využít venkovní bazén Grand ne­da­leko místa ubytování.
5. den: dopoledne návštěva unikátní rázovité obce ČIČMANY s lidovými dřevěnými domy zdobenými bílými ornamenty. Malebná horská vesnička, která je světově unikátní svými dřevěnicemi zdobenými bílými geometrickými ornamenty. Ornamentální výzdoba má nejen estetický význam, ale i ochranný a kulturní - pů­so­bí jako živý skanzen slovenské lidové architektury. Stačí krátká procházka hlavní ulicí a návštěva menší expozice, abyste si vychutnali neopakovatelnou atmosféru tohoto místa. Zastávka v RAJECKEJ LES­NEJ - navštěva Slovenského betlehemu, který patří k největším a nejzajímavějším dřevěným betlémům na světě. Autorem je místní řezbář, který na něm pracoval 15 let a dokončil ho v r. 1995. Bet­lém je 8,5 m dlouhý a 3 m vysoký. Unikátností je, že mnoho figur je mechanických, pohybují se, pracují, tan­čí a zpívají. Odpoledne využití hotelového wellnes centra či kou­pá­ní v některém z vyhlášených lázeň­ských domů.
6. den: po odjezdu z Trenčianských Teplic zastávka u menšího renesančně-barokního zámku v DUBNICI NAD VÁHOM s příjemným zámeckým parkem. Ná­vrat do ČR ve večerních hodinách.

Slovensko - Lázně Trenčianské Teplice s výlety
Slovensko - Lázně Trenčianské Teplice s výlety
Slovensko - Lázně Trenčianské Teplice s výlety

Přehled zájezdu

Délka zájezdu

6 dní / 5 nocí

Nástupní místa

Praha, Kolín

Sleva pro stálé klienty

5 % do 15.1.

Cena zahrnuje

  • 5x ubytování v hotelu Most Slávy ***
  • 5x polopenzi
  • Služby průvodce
  • Dopravu autobusem včetně výletů

Cena nezahrnuje

  • Pobytovou taxu cca 12,5 EUR /os. (platí se na místě)
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj 2.000 Kč
  • Cestovní pojištění včetně storna 240 Kč